A A A
 • Tu skręcamy
  Tu skręcamy
 • Bania dla gości
  Bania dla gości
 • Przed jadalnią
  Przed jadalnią
 • Basen dla dzieci
  Basen dla dzieci

Agroturystyka na Mazowszu- nasze siedlisko


 

Nasze siedlisko zajmuje obszar blisko 2 hektarów, z tego około 5 tys. m2 to teren rekreacyjny, obsadzony różnego różnego gatunku drzewami iglastych, liściastych, krzewami i kwiatami. Są też drzewa owocowe i mała plantacja borówek amerykańskich.

Dla własnych potrzeb uprawiamy podstawowe warzywa i zioła. Siedlisko jest oddalone od drogi, ogrodzone, oddzielone od stawu i rzeczki. W ten sposób nasi goście mają zapewnioną prywatność, a dzieci bezpieczeństwo.

Na terenie ogrodzonym znajduje się duża drewniana altana – nasza Karczma Tu od wiosny do jesieni zasiadamy do posiłków. W różnych zakątkach ogrodu  rozmieściliśmy ławki, leżaki, huśtawki. Na terenie zamkniętym urządziliśmy plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, huśtawkami, piaskownicami, batutą i basenem.

W ubiegłym roku zbudowaliśmy domek dla dzieci - chatkę Baby Jagi. Tu dzieci przypomną sobie bajkę o Jasiu i Małgosi.

Jest tu również wyznaczone miejsce na ognisko, przy którym w każdą sobotę zasiadamy do kolacji i opowiadamy miejscowe baśnie i legendy.

Szczególnie bliską temu miejscu jest legenda o Mistrzu Twardowskim (jego czarodziejski lustro znajduje się w Węgrowie) i o Kaśce, co z diabłami tańcowała na pobliskim "Piekiełku". Kto chce się więcej dowiedzieć co jeszcze działo się na  "Piekiełku" i "Zapadłym dole" to musi tu koniecznie przyjechać.

Tuż obok znajduje się wędzarnia. Tutaj wędzimy własnego wyrobu wędliny, a czasem też ryby lub sery.

 

Jest już fundament pod ogrodowy piec chlebowy. Może nam sie uda go wybudować w tym roku!

Poza terenem ogrodzonym znajduje się staw . Dzikie kaczki przyniosły rzęsę wodną i w ubiegłym roku wypuszczaliśmy tam nasze stadko kaczek i gąsek. Tuż za stawem płynie rzeczka Ossównica, a za nią rozciąga się las.

 

 

Miejsce na ognisko

Miejsce na ognisko

Jadalnia

Jadalnia

Cisza po obiadku

Cisza po obiadku

Plac zabaw

Plac zabaw

Kwiaty z łąki

Kwiaty z łąki

Przed jadalnią

Przed jadalnią

Można poćwiczyć na świeżym powietrzu

Można poćwiczyć na świeżym powietrzu

Przy tężni

Przy tężni

Zapraszamy

Zapraszamy