A A A
 • Punia
  Punia
 • Maja
  Maja
 • Kicita
  Kicita
 • Mimi ciekawa co tam w prasie
  Mimi ciekawa co tam w prasie
 • Kurki "japonki"
  Kurki "japonki"
 • koza
  koza

Nasze zwierzęta


 

 

Nasze stadko to:

Punia - miniaturka sznaucera z ogromnym poczuciem obowiązku. Wita i potem odwiedza gości. Paka szczekając pod drzwiami. Zajmuje się ochroną całej posiadłości, przypomina i asystuje przy obrządku. Wszystkie zwierzaki wiedziały, że ona tu rządzi, aż pojawiła się Maja.

Maja (Majuta) – piesek podwórkowy, jest z nami od maja 2010. Przybłąkała się i została. O dziwo, zdominowała Punię, ale już się dogadują i dobrze nas pilnują.

Obydwie bardzo chętnie wychodzą na spacery z dziećmi (na smyczy).

Kicita – kociak podrzucony we wrześniu 2010. Pięknie umaszczona biało-ruda. W domu nie można jej spędzić z kolan. W ogrodzie jej najlepszymi kumplami są psy. Do nas nie podchodzi.  Żywa, aż cierpliwości do niej braknie, zwłaszcza jak zaczyna ostrzyć pazurki o fotele.


Kozy : Benia - cała biała, bez rogów. W kwietniu spodziewamy sie małych kózek.  Dzieci pomagają przy dojeniu Beni. Potem mogą próbować mleka.

 

Owieczki: Mimi i Bolo. Mimi jest z nami od roku. Bolo dołączył po szopce bożonarodzeniowej (koza i owieczki wystąpiły w żywej szopce przy kościele w Wierzbnie)


Króliki - szare, czarne i graniaste. Bardzo lubią jak im się wrzuca zieloną koniczynkę.

Drób – para kaczek, kila kurek niosek, kilka ozdobnych kurek japońskich no i oczywiście kogucik z grzebieniem w kształcie korony „królewicz” - jego przodkim był słynny kogut Mistrza Twardowskiego.

 

turystyka