A A A
 • Gospodarze
  Gospodarze
 • Nasz ogród
  Nasz ogród
 • Księżyce Mistrza Twardowskiego
  Księżyce Mistrza Twardowskiego
 • Kuchnia regionalna
  Kuchnia regionalna
 • To zrobiły dzieci.
  To zrobiły dzieci.
O nas - nasza agroturystyka

.
.
Na stałe sprowadziliśmy się tutaj w maju 2005 roku, prawie dziesięć lat po tym jak kupiliśmy kawałek pola i zaczęliśmy tworzyć  gospodarstwo agroturystyczne - naszą magiczną krainę, która z roku na rok rozwija się i zmienia. W ciągu tych lat posadziliśmy ponad tysiąc drzew i krzewów, wykopaliśmy staw, wybudowaliśmy budynki mieszkalne i gospodarcze. Odeszliśmy od zaawansowanych technologii i osiedliśmy na mazowieckiej wsi koło Dobrego - na dobre.
Trudno opowiedzieć ile, przez te kilkanaście już lat, daliśmy z siebie i jak zmieniło się to miejsce. Trzeba  przyjechać, zobaczyć i poczuć jego dobrą energią.
.
Zaczęliśmy od stworzenia wygodnych warunków wypoczynku dla rodzin z małymi dziećmi i osób dorosłych, które dobrze czują się blisko natury. Od kilku lat rozwijamy działalność „Kuchni Artystycznej u Pani Twardowskiej" – miejsca na spotkania i zajęcia artystyczne.
Na święta robimy tradycyjne ozdoby choinkowe: łańcuchy ze słomek i krepiny, aniołki z krepiny, wosku i gliny, pisanki, zajączki. Regularnie zajmujemy się ceramiką. W związku z tworzoną "Krainą Mistrza Twardowskiego", powstało już kilkanaście wersji Mistrza Twardowskiego na kogucie.
.
Od ponad roku posiadamy pełne wysosażenie  pracowni ceramicznej. Nasi goście mogą razem z nami bawić się gliną. Lepimy aniłki, ptaszki, dinozaury, czasami czołgi albo i samego Twardowskiego na kogucie.
.

Zajmujemy się też propagowaniem bardziej praktycznych umiejętności, takich jak: wytwarzanie serów, wyrób i wędzenie wędlin, lepienie pierogów, pieczenie i ozdabianie pierniczków na Boże Narodzenie, smażenie pączków w karnawale, pieczenie bab Wielkanocnych i wiele, wiele innych. Nasze pierogi podlaskie „Szlachcice” zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych.
.
W tym roku będziemy wypiekali księżyce Mistrza Twardowskiego.

agroturystyka

Dla zdrowia - koktajl z pokrzywy

Dla zdrowia - koktajl z pokrzywy

Dla grzybiarzy

Dla grzybiarzy