A A A

Oferta gospodarstwa agroturystycznego BANIA


Nasze gospodarstwo jest nastawione na zapewnienie jak najlepszych warunków wypoczynku. Dla gości udostępniamy wygodne apartamenty i pokoje gościnne, urządzony pod kątem rekreacji ogród z dużą drewnianą altaną - naszą Karczma, miejscem na ognisko i grillowanie, „Kuchnią artystyczną Pani Twardowskiej”, innymi obiektami oraz sprzętem rekreacyjno-wypoczynkowym: ping-pong, kometka, rowery z siodełkami i gondolką do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Dwa apartamenty na parterze wychodzą na taras, z którego wychodzi się bezpośrednio do ogrodu i na plac zabaw dla dzieci. Apartamenty składają się z dwóch pokoi i łazienki, o łącznej powierzchni ok. 45 m2. Mniejszy pokój to wygodna 2-osobowa sypialnia z pojedynczymi łóżkami 90 x 200 cm. Duży pokój pełni funkcje sypialni i pokoju wypoczynkowego z RTV i aneksem kuchennym. Obydwa apartamenty są wyposażone w kominki.

Taras z zewnętrznym, kamiennym kominkiem, chroni przed żarem letnich upałów i deszczem. Dorośli mogą tu przesiadywać, a dzieci bawić się przy każdej pogodzie. Wieczorem można stąd podziwiać cudownie malownicze zachody słońca. Do dyspozycji gości są meble ogrodowe i leżaki.

Trzeci apartament i 2-osobowy pokój, znajdują się na piętrze budynku. Na piętro prowadzą zewnętrzne, szerokie schody z balustradą po obydwu stronach - wygodne nawet dla osób starszych. Na piętrze budynku znajduje się wspólne pomieszczenie wypoczynkowe, z dużym aneksem kuchennym, stołem jadalnym, wygodną kanapą, telewizorem i DVD. Do dyspozycji gości: sprzęt RTV, książki, gry dla dzieci, filmy, płyty i  informatory turystyczne.

Przed budynkiem, urządziliśmy plac zabaw dla dzieci - zjeżdżalnia z wieżą i huśtawkami, piaskownice, batuta, trochę dalej basen ogrodowy, ping-pong i chatka "Baby Jagi".

Dużą atrakcją dla dzieci są zwierzęta domowe i gospodarcze: przyjazne i wszystko objadające kózki (mleczko i serki kozie stały się przysmakiem niektórych naszych gości). Wiecznie głodne króliki, które wyczekują na rzucaną im przez dzieci koniczynkę i kurki, które głośno gdaczą, że właśnie zniosły jajko. Punia pierwsza wita gości. Najpierw głośno szczeka, a za chwilę już zaprzyjaźniona i zaczepia żeby się z nią bawić i głaskać. Kicia podchodzi dopiero jak już nabierze zaufania, wtedy ociera się i mruczy - ona też uwielbia głaskanie. Bardzo przyjazna jest też nasza nowa suczka Maja – ona wszystkich ma za przyjaciół.

Otoczenie gospodarstwa zachęca do wypoczynku w ogrodzie, spacerów w pobliskim lesie, przejażdżek rowerowych i wypadów turystycznych do ciekawych miejsc. Najbliższe atrakcje turystyczne to: zamek w Liwie, skansen w Suchej, perły architektury barokowej w Węgrowie ze słynnym zwierciadłem Mistrza Twardowskiego, zelew w Węgrowie, spływy kajakowe po Liwie, i wiele innych.

Pod koniec ubiegłego roku uruchomiliśmy naszą „Kuchnię artystyczną Pani Twardowskiej” – miejsce na spotkania rodzinne i towarzyskie, a także na nasze warsztaty artystyczne. Z czasem wypracujemy harmonogram weekendów tematycznych z ceramiką, wikliną, ozdobami świątecznymi i kwiatami z papiery, wypieku chleba, wyrobu i wędzenia własnych wędlin, wypieków i zobaczymy co tam jescze nam przyjdzie do głowy.

 

"Kuchnia Pani Twardowskiej” może też pełnić rolę samodzielnego, przestronnego apartamentu dla dużej rodziny.